Mire jó a digitális lenyomat?

2024.09.09

Napjainkban egyre inkább terjed a digitális lenyomatvételi technika. A fogászat digitalizálásával ma már egyre több fogorvosi rendelőben megtalálható az oral scanner. Ezzel az eljárással a fogtechnikai laborba nem lenyomatot, hanem digitális jeleket küldünk, ami alapján a fogtechnikus megtervezi a fogpótlást. Legpontosabb digitális lenyomatot az implantátumok szintjéről lehet venni.

Digitális lenyomatot a rendelőben hidak, koronák, inlay-k készítésekor is veszünk. Ezeknél az eseteknél a fogtechnikai folyamamtok szinte teljesen automatizáltak, A jeleket elküldjük a laborba, a technikus megtervezi, megszerkeszti a fogpótlást, a terv file-okat a faragó gépre, vagy a nyomtatóra küldjük, és néhány perc múlva már el is készül a tervezett fogpótlás.

Felmerül a kérdés, hogy mennyire kellemetlen az eljárás?

Sok páciens a hagyományos lenyomatvételnél hányingertől szenved, öklendezik. A digitális lenyomatnál a scanner csak egy-egy fogcsoportnál van egyidőben, nem az egész szájat tölti ki. Sokkal kellemesebb érzés. 

Mennyi ideig tart a scannelés?

A scannelés egy-egy állcsonton általában 4-5 percet vesz igénybe.

Összességében a digitális technikával készített fogpótlás gyorsabb, pontosabb, de esztétikában semmi nem múlja felül a kézzel, egyedileg készített fogpótlásokat.